Topkapı Evden Eve Nakliyat

Topkapı, acının ve sevginin semti. Hala Fatih’e mi bağlı olmalı Zeytinburnu’na mı tartışmaları süren bu mahallemiz için Zeytinburnu evden eve nakliyat sitemizde bir yazı çıkartmaya karar verdik. Topkapı evden eve nakliyat çalışmalarımızı yürüttüğümüz İstanbul’un en tanındık semtlerinden birisi. Bu yüzden yüzlerce insanın nakliyat servislerine ihtiyaç duyduğu bu mahallede kaliteli, güvenilir, ucuz ve indirimli evden eve nakliyat ve ofisten ofise nakliyat hizmeti sunmak çok önemli.

Surdışı ve suriçi diye iki kısma ayrılabilecek olan bu mahallenin eski popülaritesinin sebebi otogardır. İstanbul otobüs terminali 1994’e kadar bu semtteyken, 1994’te Esenler otogarının açılmasıyla semt biraz olsun nefes almıştır. Semtin eski adı “Ayios Romanos” iken, Fatih Sultan Mehmet’İn 1453’te İstanbul’u fethinin ardından ismi Topkapı olarak değiştirilmiştir.

Ayrıca bu mahallemiz hakkındaki en yaygın ve önemli efsanelerden birisi de Sultan II. Mehmed’in İstanbul’a ilk olarak buradan giriş yaptığıdır. Bu mahalledeki sur kapısından giriş yapan Fatih, o dönemin İstanbul merkezi olan Fatih semtini de ele geçirmek için önemli bir adım atmıştır.

Kısaca özetleyecek olursak, her ne kadar resmiyette Fatih semtine bağlı gözükse de Topkapı bizim için Zeytinburnu evden eve nakliyatın bir parçasıdır. Bu güzel ve tarihi mahallemizde eşyalarınıza saygılı ve güvenilir bir nakliyat hizmeti sunmaya çalışmaktayız.

İyi günler.