Çırpıcı Evden Eve Nakliyat

Evden eve ve ofisten ofise nakliyat hizmetlerimiz hızla devam ediyor. Daha önceki yazılarımızda size Zeytinburnu’ndan epeyce bahsettik ancak bildiğiniz gibi ilçemiz her açıdan bir merkez özelliğinde olduğu için anlatılacak şey de çok oluyor.

Bildiğiniz gibi nakliyat hizmetlerimiz İstanbul’un ve Zeytinburnu’nun her noktasında hızla devam ediyor. Çırpıcı da yıllardır birçok müşteri edindiğimiz bir mahalle. Mahalleye adını veren Çırpıcı Çayırı 5. yüzyıldan sonra gözde bir mesire yeri olmuştur. Çırpıcı Çayırı, bu özelliğini Cumhuriyetin ilk yıllarında da korumuş ve o dönemde de ilgi gören bir mesire yeri olmaya devam etmiştir.

Zeytinburnu tramvay ve metro durağı buradadır. Tramvayla Bağcılar ve Kabataş yönüne gidilebilmektedir. Her gün binlerce yolcu buradan geçmektedir. Ayrıca Çırpıcı Çayırı’nda piknik ve koşu yapılabilecek birçok yeşil alan vardır.

Siz de hızlı, kaliteli ve güvenilir nakliyat hizmetini uygun fiyata bulmak istiyorsanız hemen arayın yardımcı olalım. Evden eve ve işten işe nakliyatta öncü olmaya ve siz değerli müşterilerimizin yardımına koşmaya devam edeceğiz.

Hoşçakalın..

Zeytinburnu Tarihi

Herkese hayırlı cumalar. Umarız iyisinizdir, bu güzel yaz günlerinde sevdiklerinizle doyasıya vakit geçirip tatilin tadını çıkarıyorsunuzdur. Bildiğiniz gibi 20 yılı aşkın süredir sizlerleyiz. Zeytinburnu ve İstanbul’un diğer birçok ilçesinde sayısız müşterilerimiz oldu ve solsunlar hepsi de bizden iyi şekilde bahsetti ve bizim bu günlere gelmemizde büyük katkı sağladılar.

Zeytinburnu isminin, Tarihî yarımadanın Marmara kıyılarından doğuya bakınca coğrafi olarak bir burun gibi gözüken ilçe kıyılarından ve bu alandaki zeytinliklere ithafen yapılan “Zeytin Burnu” adlandırmasından geldiği düşünülür. Komşu ilçe Bakırköy’de bulunan Zeytinlik mahallesi, civardaki eski zeytin varlığının bir diğer delilidir.

Zeytinburnu’na ilk yerleşim İstanbul’un Türklerin eline geçmesini izleyen yıllarda Kazlıçeşme dolaylarına Kudüslü Papazlar diye adlandırılan insan topluluğu yerleşmesiyle başladı. İstanbul, Türklerin eline geçince çok eskiden kentte yerleşmiş olan Rumlar arasında anlaşmazlık çıktı. Bu anlaşmazlık sonucu, “Kudüs’lü Papazlar” bugün Zeytinburnu olarak bilinen deniz kıyısına yerleştiler.

Zeytinburnu’nda bulunan bazı tarihi yapılar;

  • Kazlıçeşme Fatih Camii
  • Takkeci İbrahim Ağa Camii
  • Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Mescidi
  • Seyyid Nizam Tekkesi
  • Merkez Efendi Türbesi ve Tekkesi
  • Hacı Mahmud Ağa Tekkesi, sadece temelleri günümüze ulaşabilmiştir.
  • Yenikapı Mevlevihanesi
  • Erikli Baba Tekkesi / Cemevi
  • Balıklı Rum Kilisesi ve Balıklı Ayazması

İstanbul’un bu nadide ilçesine taşınmak isteyen siz değerli müşterilerimize taşımacılıkla ilgili her türlü yardımı sunacağımızı hatırlatıyor iyi günler diliyoruz.

Topkapı Evden Eve Nakliyat

topkapı evden eve nakliyat

Topkapı, acının ve sevginin semti. Hala Fatih’e mi bağlı olmalı Zeytinburnu’na mı tartışmaları süren bu mahallemiz için Zeytinburnu evden eve nakliyat sitemizde bir yazı çıkartmaya karar verdik. Topkapı evden eve nakliyat çalışmalarımızı yürüttüğümüz İstanbul’un en tanındık semtlerinden birisi. Bu yüzden yüzlerce insanın nakliyat servislerine ihtiyaç duyduğu bu mahallede kaliteli, güvenilir, ucuz ve indirimli evden eve nakliyat ve ofisten ofise nakliyat hizmeti sunmak çok önemli.

Surdışı ve suriçi diye iki kısma ayrılabilecek olan bu mahallenin eski popülaritesinin sebebi otogardır. İstanbul otobüs terminali 1994’e kadar bu semtteyken, 1994’te Esenler otogarının açılmasıyla semt biraz olsun nefes almıştır. Semtin eski adı “Ayios Romanos” iken, Fatih Sultan Mehmet’İn 1453’te İstanbul’u fethinin ardından ismi Topkapı olarak değiştirilmiştir.

Ayrıca bu mahallemiz hakkındaki en yaygın ve önemli efsanelerden birisi de Sultan II. Mehmed’in İstanbul’a ilk olarak buradan giriş yaptığıdır. Bu mahalledeki sur kapısından giriş yapan Fatih, o dönemin İstanbul merkezi olan Fatih semtini de ele geçirmek için önemli bir adım atmıştır.

Kısaca özetleyecek olursak, her ne kadar resmiyette Fatih semtine bağlı gözükse de Topkapı bizim için Zeytinburnu evden eve nakliyatın bir parçasıdır. Bu güzel ve tarihi mahallemizde eşyalarınıza saygılı ve güvenilir bir nakliyat hizmeti sunmaya çalışmaktayız.

İyi günler.

Zeytinburnu Semtleri

Yeni bir yazıdan daha herkese merhaba. Sıcak yaz günlerinde taşınma işlerinizin çoğaldığını ve zorlaştığını biliyor, İstanbul’un neresinde olursanız olun yedi gün yirmi dört saat yardımınıza koşuyoruz.

Bugün sizlere yirmi yılı aşkın süredir taşımacılık yaptığımız ve işimizden büyük keyif aldığımız bir ilçe olan Zeytinburnu’nun semtlerinden bahsedeceğiz. İlçedeki semtler listemizde dört isim var; Topkapı, Çırpıcı, Seyitnizam ve Telsiz semtleri.

İsmini eski İstanbul’u çevreleyen surlardaki bir kapıdan alan semt şehrin en eski yerleşim yerlerinden biridir ve bizim de yıllardır müşterilerimize zevkle hizmet verdiğimiz bir semttir.

Çırpıcı mahallesi ise daha önceki bir yazımızda bahsettiğimiz ulaşım türlerinin hepsine ev sahipliği yapan, ilçenin E-5’e yakın kısmında bulunmaktadır. Belirttiğimiz gibi ulaşım imkanlarının çokluğu sebebiyle birçok İstanbullunun uğrak yeri olan Çırpıcı bölgesi evden eve taşımacılık açısından da çokça çalıştığımız bir semt.

Seyitnizam ise Cevizlibağ ve E-5’e en yakın aynı zamanda kentsel dönüşüm kapsamında yeni bir çehreye kavuşması beklenen bir Zeytinburnu semtidir. Telsiz semti de ekiplerimizin iyi bildiği ve geçmişte birçok müşterimize yardımcı olduğumuz bir semttir.

Siz de kaliteli ve güvenilir bir evden eve nakliyat hizmetini hızlı ve uygun fiyata bulmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Marmara Forum da Zeytinburnu’nda

Uzun yıllara dayanan tecrübemizle sizlere hizmet verdiğimiz ilçelerden biri de Zeytinburnu. Daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi Zeytinburnu birçok farklı imkana sahip oluşuyla İstanbul’un diğer birçok ilçesinden önde bulunuyoru. Eğitim, ulaşım gibi konuların yanında alışveriş de büyük önem arz ediyor.

Marmara Forum Alışveriş Merkezi ya da kısaca  Marmara Forum 300 markasıyla 2011 yılında açıldı. 375 bin metrekarelik alanı ve 135 bin metrekarelik kiralanabilir alanı bulunan bu devasa AVM, İstanbul’un heryerinden ve yurtdışından her gün binlerce müşteriyi ağırlamakta.

Türkiye’nin en büyük Carrefour, Bauhaus, D&R, Decathlon, Cinemaximum, H&M markalarına sahip olan alışveriş merkezi 5000 metrekarelik terası, spor salonu, yıl boyu süren ulusal ve uluslararası etkinlikleri ile her yaştan ziyaretçilerine hizmet vermektedir.

Siz de Zeytinburnu’nda yaşamak, bu birbirinden güzel olanaklara sahip olmak istiyorsanız biz yanınızdayız. Her türlü taşıma işinizde uzman personelimiz ve müşteri merkezli hizmet anlayışımızla Zeytinburnu ve İstanbul’un her noktasında 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz. Mutlu yarınlarda görüşmek dileğiyle.. Hoşçakalın.

Ulaşım Denince Zeytinburnu

Yıllardır işimizi zevkle yaptığımız ve geniş bir çevre edindiğimiz Zeytinburnu ilçesi ulaşım imkanlarının bolluğuyla göze çarpıyor. İş, eğitim, turizm güzergahları için kullanılan neredeyse bütün ulaşım araçlarının kesişim noktasındaki Zeytinburnu’na sizler gibi birçok müşterimizi taşıdığımız için biz de uzun süredir ilçeye aşinayız.

Metro, metrobüs, tramvay, otobüs ve minibüs duraklarının bir arada olduğu Zeytinburnu’ndan içerisinde birçok İstanbullu geçmekte ve bu toplu taşıma olanakları ilçe halkına da büyük kolaylıklar sağlamakta.

M1 Yenikapı-Havalimanı Metrosu
Şehirdeki Tüm Metrobüs Hatları

İstanbul’u boydan boya dolaşan metrobüs ve yolculara birçok aktarma imkanı sunan (M1-B, M2, Metrobüs, Marmaray) metrosuyla Zeytinburnu, İstanbul’un ilçeleri arasında ulaşım açısından göze çarpmayı hakediyor.

T1 Bağcılar-Kabataş Tramvay Hattı
İETT Otobüsleri
Kazlıçeşme Marmaray

Marmaray’ı kullanarak kıtalararası bir yolculuk yapabileceğiniz gibi T1 Tramvay Hattı’nı kullanarak da T4, M1, F1 gibi hatlara rahatlıkla aktarma yapabilirsiniz. Ayrıca belediye otobüsleri de Alanur Nakliyat’ın evden eve nakliyat hizmetleri gibi İstanbul’un neredeyse her noktasına sizleri taşıyabiliyor.

Kısacası Zeytinburnu içerisindeki birçok farklı imkanla siz müşterilerimiz için bir cazibe merkezi haline gelirken biz de Zeytinburnu’nun tüm mahallelerinde sizlere taşınmayla ilgili her türlü desteği sunuyoruz. Bir başka yazıda görüşmek dileğiyle, hoşçakalın..

Zeytinburnu’nda Hizmetinizdeyiz

Yirmi yıldır evden eve nakliyat işi yaptığımız Zeytinburnu, İstanbul’un yerleşik ilçelerinden biridir. 13 mahallesi olan Zeytinburnu’nun günümüzde nüfusu 300.000 civarındadır. Çırpıcı, Seyitnizam, Telsiz ve Topkapı semtleri ilçenin ana hatlarını oluşturmaktadır ve ilçe doğusunda Fatih, batısında Bakırköy, kuzeyinde Bayrampaşa, güneyinde ise Marmara Denizi ile çevrilidir. Uzun yıllar Fatih ve Bakırköy ilçeleri tarafından yönetilen Zeytinburnu, 1957 yılında İstanbul’un 14. İlçesi olmaya hak kazanmıştır.

Ne ararsan var diyebileceğimiz bu ilçe İstanbulluların da uğrak mekanlarından. Özellikle ulaşım imkanları açısından oldukça zengin olan ilçede İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Marmara Forum da bulunuyor. İlçenin eski mahallelerinde kentsel dönüşüm hızla devam ederken birçok yeni yaşam alanı da ilçeye kazandırılmış oluyor. Sosyal açıdansa belediyenin birçok sosyal tesisinin yanında özel işletmeler de bu açığı kapatıyor. Zaten komşu ilçelerin büyüklüğünden ve imkanlarından da Zeytinburnu sakinleri kolayca faydalanabiliyor.

Alanur Nakliyat olarak biz de bu güzel ilçedeki her çeşit taşıma işinizde yardımınıza koşuyor, evden eve ve işten işe nakliyat hizmetlerini sizlere hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde sunuyoruz. Siz de taşınırken rahat etmek istiyorsanız 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz. Görüşmek üzere..